Piknik z okazji Dnia Dziecka

12 czerwca 2013

O godzinie 12.00 na terenie plebanii parafii przy Placu Szembeka spotkaliśmy się na pikniku z okazji Dnia Dziecka. Na młodsze dzieci czekał dmuchany zamek i gąsienica. Starsi uczniowie grali w piłkę, uczestniczyli w turniejach i zabawach ruchowo – zręcznościowych. W przerwie na wszystkich czekały gorące kiełbaski i zimne napoje. O godzinie czwartej, gdy piknik się kończył, dzieci niechętnie wracały do domów…

W naszej szkole, na placu plebanii odbywał się festyn z powodu Dnia Dziecka. Były różne atrakcje: dmuchane zamek i gąsienica, walka z oponami, ale nie było zjeżdżalni. Byłem na wszystkich atrakcjach. Graliśmy też mecz piłki nożnej. Festyn mi się bardzo podobał.

Kacper Żołądkowski

Dla mnie najciekawszym miejscem do zabawy była gąsienica, bo było dużo w niej przeszkód oraz nawiew przy takiej górce z językiem. Najśmieszniejszym było to, że wchodziło się ogonem a wychodziło buzią gąsienicy. Był także grill. Jedzenie z niego bardzo mi smakowało, a zwłaszcza kiełbaski. Festyn bardzo mi się podobał. Chciałabym, by było ich więcej.

Weronika Słomkowska

W czasie pikniku było bardzo dużo atrakcji, na przykład gąsienica, przez którą trzeba było przebiec, dmuchany zamek, grill, ring rozdzielony czterema flagami. Zakładało się koła, i trzeba było przewrócić albo wypchnąć przeciwnika poza ring. Jedyna osoba, z którą przegrałem to był Rysiek.

Karol Kijanowski