Poznajemy kultury

25 stycznia 2017

W naszej szkole odbyło się spotkanie z ks. Tomaszem Łukaszukiem, salezjaninem, który jest misjonarzem na Madagaskarze. Z tak odległej krainy przyjechał do nas aby opowiadać o swoim życiu, powodach dla których postanowił wyjechać, jak również przybliżyć nam warunki życia dzieci i dorosłych w Afryce. Razem z księdzem Łukaszem przyjechały do nas przedmioty, ubrania, naczynia i zabawki, którymi posługują się mieszkańcy wyspy. Uczniowie i nauczyciele byli zachwyceni atmosferą pełną humoru  i ciekawymi opowieściami.

Najbardziej podobało mi się jak ksiądz ubierał Panią Renatę w strój z Madagaskaru.

Tymon Rogalski