Premiery Teatralne PSP 114

14 kwietnia 2011

W czwartek 14.04.2011 w teatrze Rampa odbył się Wieczór Artystyczny- Premiery 2011, w którym nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Jest to już XV premiera teatralna naszej szkoły, którą niewątpliwie można zaliczyć do wielkich wydarzeń w historii naszej placówki. W pierwszej części tego wyjątkowego wieczoru teatralnego zobaczyliśmy spektakl przygotowany przez starszych uczniów nawiązujący do "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego i wydarzeń związanych z bitwą pod Olszynką Grochowską. W dalszej części została wystawiona na deskach teatru Rampa "Calineczka" w wykonaniu klasy I.

W drugiej części mogliśmy podziwiać występ klasy 0, która zaprezentowała "Pana Tygryska" wg wiersza L.J.Kerna. Następnie klasa II wprowadziła nas w atmosferę "Ptasich Plotek" J.Brzechwy. Klasa IV przedstawiła nam "Pinokia" wg C.Collodiego. Interpretacja naszych młodych artystów zaskoczyła nie tylko dojrzałością, wrażliwością ale i profesjonalizmem. Swoboda z jaką poruszali się na scenie, grając coraz to nowe role, dowodzi, że teatr zajmuje i spełnia ważną rolę w życiu naszych uczniów.

"Premiery 2011" - dla mnie to ważna uroczystość, ponieważ mogę wystąpić na scenie w teatrze jak prawdziwa aktorka. Jest to stresujące doświadczenie, ale gdy już zacznę grać swoją rolę, natychmiast zapominam o wszystkim i czuje się w zupełnie innym świecie.

Weronika Słodkowska

Nasza klasa zaprezentowała "Ptasie Plotki". Bardzo się staraliśmy, aby wypaść dobrze. Denerwowałem się trochę przed spektaklem, ale możliwość wystąpienia w teatrze to wyjątkowe przeżycie i doświadczenie.

Karol Kijanowski

Uważam, że ten wieczór był wyjątkowy. Mogłam zobaczyć jak inni nasi koledzy i koleżanki występują. Podobał mi się "Pinokio" w wykonaniu klasy IV oraz "Calineczka" klasy I. Było tam dużo fajnych i ciekawych momentów.

Maja Regulska