W przyszłości chcę być…

28 kwietnia 2017

W kwietniu odbyło się spotkanie z cyklu ,,W przyszłości chcę być…’’. Tata Natalki z 6 klasy opowiadał nam o różnych ciekawych rzeczach np. o rosomaku. Rosomak to taki duży czołg służący do walki. Spotkanie bardzo mi się podobało i innym również.

Marta Zaremba

28.04.2017r. przyszedł do naszej szkoły tata Natalii Żygadło. Opowiadał nam o swojej pracy, którą kiedyś wykonywał, bo już tam nie pracuje i jest na emeryturze. Mówił o zadaniach specjalnych jakie wykonywał. Miał bardzo dużą kamizelkę z kieszonkami na naboje. W ten sposób bronił się przed przeciwnikiem. Pan Żygadło był w różnych miejscach na świecie, np. na pustyni. Tam każdej nocy jeden z żołnierzy stał na warcie. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć pamiątki z tych wypraw, np. albumy, paszporty, znaki itp. Bardzo ciekawe było, kiedy opowiadał o sprzęcie, np. o okularach, które widziały w ciemności i można było zobaczyć bandytów. Pan Żygadło pokazywał nam bardzo dużo zdjęć i to bardzo mi się podobało.

Natalia Styńska

28.04.2017r. naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Żygadło – tata Natalii z 6 klasy. Opowiadał nam o wojsku i swoich misjach w Afganistanie i w Iraku. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo dużo zdjęć z misji. To spotkanie było dla mnie bardzo ciekawe.

Marianna Bocheńska