W przyszłości chcę być…

7 lutego 2017

W ramach cyklu spotkań ,,W przyszłości chcę być…’’ 7 lutego 2017r. naszą szkołę odwiedziła Aleksandra Tyl - pisarka, a prywatnie mama dwóch uczniów naszej szkoły. Pani Aleksandra Tyl jest autorką powieści takich jak: ,,Magiczne lato’’, ,,Karmelowa jesień’’, ,, Aleja Bzów’’, ,, Szczęście pachnie bzem’’ czy ,,Miłość wyczytana z nut.’’

W dniu 7 stycznia odwiedziła nas Pani pisarka. Opowiadała jak się robi książkę i czy fajnie być pisarzem. Było to bardzo fajne i zrobiło to na mnie bardzo duże wrażenie. Na koniec Pani pokazała nam książki jakie napisał. Takie książki robi się przez kilka lat. Jak się już je napisze, to redaktor i korektor je sprawdza, a potem oddaje do drukarni. Taki pisarz zarobi tyle pieniędzy, ile ludzi kupi jego książkę i jest z niej zadowolona.

Marta Zaremba

Na początku lutego przyszła do nas Pani pisarka. Opowiadała nam o swoich książkach i o tym, że aby je napisać trzeba mieć wenę. Spotkanie było bardzo fajne i bardzo mi się podobało.

Natalia Styńska

Naszą szkołę odwiedziła mama Laury i Leona, która jest pisarką. Było nawet fajnie, ponieważ Pani opowiadał nam o książkach i o tym, że książka może mieć wiele wątków. Był bardzo miło i zabawnie. Pani Aleksandra Tyl napisała bardzo wiele ciekawych książek. Przeczytałam kawałek jednej książki i potwierdzam, zaczyna się ciekawie.

Marianna Bocheńska