W przyszłości chcę być...

22 maja 2013

W maju gościliśmy w szkole pana Radosława Pazurę, znanego aktora, odtwórcę wielu postaci w filmach aktorskich i animowanych. Od lat prowadzi on też akcję honorowego oddawania krwi. Po wysłuchaniu opowiadania o pracy i zadaniu pytań, dzieci, żegnając się z aktorem, nawiązały do tej akcji, obiecując w przyszłości ją propagować.

Do naszej szkoły przyjechał pan Radosław Pazura. Opowiedział nam, jak został aktorem. Najpierw chciał zostać piłkarzem, lecz rodzice odradzili mu. Zaczął więc uczęszczać do szkoły teatralnej i wtedy odkrył swój talent. Niedługo dostał pierwszą propozycją wystąpienia w filmie. Pan Radosław to niesamowity aktor, który potrafi wybrać najlepszą drogę w życiu.

Karol Kijanowski

Znany aktor opowiadał o swoim życiu. Gdy chodził do szkoły rodzice doradzali mu, aby został lekarzem. Niestety zachorował na zapalenie płuc i nie było go dwa miesiące w szkole. Później nie mógł tych dwóch miesięcy nadrobić. W końcu, idąc w ślady brata, został aktorem.

To on podkłada głos w „Batmanie”. Spotkanie bardzo mi się podobało.

Ania Zatryb

Pan Radosław Pazura opowiadał nam o swojej pracy. Na początku mówił, że chciał być lekarzem, ale zmienił zdanie. Potem zdał do szkoły teatralnej, ale ją porzucił. Następnie próbował w Łodzi, gdzie zdawał jego brat. Musiał znowu zdawać egzaminy. W rezultacie został aktorem. Wystąpił w wielu filmach, podkładał wiele głosów w filmach rysunkowych. Na koniec dziewczyny przeprowadziły z nim wywiad do gazetki szkolnej. Spotkanie było ciekawe.

Kacper Żołądkowski

…Mieliśmy możliwość zadania szeregu pytań, na które otrzymaliśmy wiele ciekawych odpowiedzi. Pod koniec spotkania pan Radosław rozdawał autografy. Po tym, razem z Anią, miałam możliwość przeprowadzenia wywiadu. Będzie on dostępny w gazetce szkolnej. Bardzo podobała mi się wizyta pana Pazury i chciałabym, by takich wizyt było więcej.

Weronika Słomkowska