W przyszłości chcę być...

27 marca 2012

Dzisiejszego dnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole podróżnika, pana Piotra Balcerowicza. Było to niezwykłe spotkanie. Podróżnik zdradził nam jak przygotować się do podróży, w jaki sposób poruszać się w nieznanych rejonach oraz co dobrego można zjeść w różnych częściach świata. Pan Piotr pięknie opowiedział o krajobrazach najciekawszych miejsc, jakie odwiedził.

Pan podróżnik mówił, że najlepiej podróżować samemu, można wtedy nawiązać wiele ciekawych kontaktów. Jako znawca dżungli mówił, że nie należy chodzić zbyt cicho, zwierzęta mogłyby się przestraszyć niespodziewanego gościa. Tego spotkania nigdy nie zapomnę.

Antonina Merecz

We wtorek odwiedził nas podróżnik, pan Piotr Balcerowicz. Opowiedział o swoich wyprawach. Zaimponowało mi, gdy pan powiedział, że zna aż 16 języków. Pan opowiadał, że podczas jednej z wypraw prowadził samochód i zobaczył, że metr od niego idzie lew. Opowieści bardzo mi się podobały.

Mikołaj Marciszewski

Do naszej szkoły przyszedł podróżnik. Dowiedziałem się, że Pustynia Sahara nie jest najgorętszą pustynią na świecie oraz że pan był w prawie we wszystkich krajach świata.

Bartek Cegieła