Ślubowanie Pierwszoklasistów!

9 listopada 2011

To był dla Nas wyjątkowy dzień w szkole! Dziś odbyło się pasowanie na uczniów czyli ślubowanie Pierwszoklasistów. Już od rana nie mogliśmy doczekać się godziny 13.00, bo wtedy właśnie miało nastąpić to wspaniałe wydarzenie.
Wszyscy byliśmy odświętnie ubrani, strasznie zdenerwowani i podekscytowani tym co nas czeka... Wreszcie przyszła pora...
Pan Dyrektor krótkim przemówieniem rozpoczął ceremonię, a następnie ogromnym piórem pasował Nas na uczniów. Złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie:

Ja uczeń I klasy Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie przyrzekam:

• pilnie i chętnie się uczyć oraz wzorowo zachowywać.
  • być dobrym uczniem w szkole, dzieckiem w rodzinie, kolegą w nauce i zabawie.
  • przestrzegać przyjętych na siebie obowiązków.
  • uczyć się miłości Ojczyzny i głosić jej piękno, wyrosnąć na godnego człowieka,
  • szanującego tradycje i dorobek kulturowy wielu pokoleń Polaków.

Otrzymaliśmy także tarcze szkoły, legitymacje, pyszne czekolady oraz granatowe, akademickie czapki.

Po uroczystym pasowaniu nasza klasa przedstawiła rodzicom i gościom wspaniały program artystyczny, który przygotowała pani Anna Matecka. Było dużo śmiechu i wzruszeń.
Ślubowanie zakończyło się słodką ucztą dla dzieci i gości.

Super było jak Pan Dyrektor dotykał piórem po głowie i fajne było to, że śpiewaliśmy "W kasztanowym mieście".

Lena Rynkun-Werner

Podobało mi się, że dostaliśmy odznakę i legitymację.

Amelia Ryń

Podobało mi się jak występowaliśmy i poczęstunek.

Karolina Niewczas

Podobało mi się jak rodzice się śmiali i jak Pan Dyrektor walił piórem po głowie.

Karolina Jagielak