Spektakl artystów z Teatru Na Woli oraz Teatru Klasyki Młodzieżowej "KEMA" Chłopcy z Placu Broni.

29 listopada 2006

Zespół aktorów, pod kierunkiem młodego reżysera i scenografa Dariusza Sikorskiego, przybliżył uczniom postacie, które większość z nich poznała już na kartach powieści węgierskiego pisarza, ujętej w kanon lektur szkolnych.
Niewątpliwie największą zaletą scenicznej adaptacji - dokonanej przez Henrykę Królikowską-Wojtyszko, było umieszczenie akcji przedstawienia w czasach współczesnych. Chłopcy z Placu Broni w Teatrze Na Woli, to przedstawienie muzyczne, ożywione piosenkami i tańcem współczesnym. Choreografem przedstawienia jest Izabela Borkowska. Muzykę i teksty piosenek napisał Krzysztof Kołtoński.
Wartka akcja, dynamiczna gra aktorów, bogata warstwa muzyczna - wszystko to uruchomiło wyobraźnię młodych widzów. Przedstawienie, posługujące się środkami artystycznymi odpowiadającymi młodzieży, uczyniło przesłanie zawarte w książce bardziej uniwersalnym i bliskim rzeczywistości.
Chłopcy z Placu Broni to powieść o odwadze, przyjaźni honorze i wartości świadomych wyborów.