Spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być…”

14 października 2014

W październiku naszą szkołę odwiedził bardzo ciekawy gość, polski motocyklista rajdowy - Pan Marek Dąbrowski. Wicemistrz Świata 2003 roku, drugi Wicemistrz Świata roku 2002 i 2004, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski w Rajdach Enduro, jak również ośmiokrotny uczestnik legendarnego Rajdu Paryż-Dakar.

Naszym uczniom opowiadał o swoim zamiłowaniu do motocykli i rajdów. Wspominał początki swojej kariery, oraz odpowiadał na pytania uczniów, a zwłaszcza chłopców zafascynowanych szybkimi maszynami pędzącymi po pustyni. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści Pana Marka i z ogromną chęcią prosili o autograf. Uczniowie zdobyli dużo ciekawych informacji na temat motocykli oraz specyfiki rajdów.

Bardzo podobało mi się spotkanie z Panem Markiem Dąbrowskim. Sam chciałbym kiedyś się tak ścigać i móc jeździć po pustyni jak Pan Marek.

Marek Wellman

Podobało się jak Pan Marek opowiadał o swoich przygodach i osiągnięciach. Dzięki niemu dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.

Andrzej Andziak