Spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być…” z panem Markiem Dąbrowskim

14 października 2014

Pan Marek Dąbrowski, znany rajdowiec, zrobił na dzieciach duże wrażenie. Nie tylko swoimi dokonaniami, których jest wiele: tytuł mistrza świata w jeździe motocyklem, wysokie lokaty w rajdzie Paryż – Dakar. Dzieciom zaimponowały także: wytrwałość sportowca, który pomimo wielu kontuzji konsekwentnie dążył do bycia najlepszym, pasja, z jaką nasz gość wypowiadał się o swojej profesji, oraz postawa fair play na trasach rajdu.

Wczoraj odwiedził nas pan Marek Dąbrowski, motocyklista, który od 20 lat uczestniczy w rajdach. Wiele razy startował w rajdzie Paryż – Dakar, i, choć nigdy nie wygrał, zajął w nim bardzo dobre 9 miejsce. W trakcie rajdu odniósł wiele poważnych kontuzji, ale nigdy się nie poddał. Marek Dąbrowski zrobił na mnie duże wrażenie.

Helenka Wilimska

Po 20 latach pan Marek przesiadł się do samochodu i uczestniczy w rajdzie wraz ze swym kolegą Jackiem Czachorem.

Staś Mazur

Najbardziej podobało mi się opowiadanie o przygodach. W jednym z rajdów jadąc przez pustynię wraz z Jackiem Czachorem spadli z wydmy, a ich samochód zakopał się w piasku. Nagle nadjechał inny pojazd i w ostatniej chwili odskoczyli. Było to niesamowite.

Olaf Rejewski