Spotkanie z cyklu "W przyszłości chcę być..."

27 marca 2012

Dnia 27 marca 2012r. nasza szkoła gościła wybitnego człowieka - profesora doktora habilitowanego Pana Piotra Balcerowicza - podróżnika, filozofa, orientalistę i kulturoznawcę, który swoje zamiłowanie do poznawania różnorodności świata łączy z pracą naukową w Uniwersytecie Warszawskim. Podczas godzinnego wykładu dzieci miały okazję wyruszyć z tym niezwykłym przewodnikiem w najdalsze zakątki naszego globu, by wśród szczegółów licznych, fascynujących opowieści natrafić na ślad egzotycznej przygody.

We wtorek, 27 marca 2012r. naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Balcerowicz - podróżnik, profesor i filozof. To bardzo interesujący człowiek. Opowiadał wiele ciekawych rzeczy, które przeżył zwiedzając świat. Przekazywał nam informacje o kulturach innych narodów, ludziach, zwierzętach, a nawet potrawach jakie występują w różnych częściach świata. Pan Piotr przejechał prawie całą kulę ziemską. Zwiedził większość krajów europejskich, afrykańskich i prawie całą Azję - Mongolię, Nepal, Japonię oraz Afganistan, gdy trwała tam wojna. Mówił nam, że jego ulubioną podróżą była wyprawa do Indii. Opowiadał też o swojej przygodzie z nosorożcem. Wyznał, że woli zwiedzać w pojedynkę, a jego ulubioną kuchnią jest indyjska, tajska i japońska. Pan profesor ma też wielu przyjaciół z różnych stron świata. Zadziwiający dla mnie był fakt, że zna on aż szesnaście języków.

Odwiedziny Pana Balcerowicza w naszej szkole bardzo mi się podobały. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o krajach, które odwiedził. Mam nadzieję, że Pan profesor jeszcze kiedyś przyjedzie do nas i będzie opowiadać o kolejnych przygodach, które przeżył zwiedzając świat.

Kasia Nawrot

To spotkanie trwało godzinę, ale nie nudziłam się na nim nawet przez chwilę, ponieważ wszystko to, o czym opowiadał nas gość było bardzo ciekawe. Też chciałabym zwiedzić kilka tych miejsc, o których była mowa.

Natalia Ryfińska

...Szczególnie zdziwiła mnie jego znajomość tak wielu języków. Duże wrażenie zrobiła również na mnie niebezpieczna przygoda, gdy wraz ze swoim przewodnikiem musiał stać w bezruchu przez kilkanaście minut, gdyż napotkał na swej drodze groźnego nosorożca. Spotkanie bardzo mi się podobało. Dowiedziałem się wielu rzeczy na temat małych, azjatyckich krajów. Mam nadzieję, że naszą szkołę będą odwiedzać tak ciekawi ludzie jak Pan Piotr Balcerowicz.

Dawid Łojek