Spotkanie z Krzysztofem Ibiszem

22 kwietnia 2013

Znany prezenter telewizyjny, dziennikarz, aktor w jednej osobie przez ponad godzinę rozmawiał z dziećmi, opowiadał o swoim życiu, odpowiadał na przeróżne pytania. Bardzo istotne były wskazówki, jakich udzielił uczniom. Pierwsza dotyczyła nieustępliwości, wytrwałości w dążeniu do obranego celu. Druga uwaga była zachętą do kreatywnego, twórczego myślenia, oderwanego od utartych wzorców. Te dwie cechy pozwolą na osiąganie sukcesów w wybranym przez siebie zawodzie.

Pan Krzysztof Ibisz opowiadał nam o historii swojej kariery. Z uśmiechem wspomina, że w dzieciństwie podobała mu się praca przy wywożeniu śmieci, później marzył o byciu prezenterem telewizyjnym i aktorem. A zaczęło się od tego, że jako student założył kółko teatralne i występował jako aktor. Następnie zaczął pracować w teatrze. W jakiś czas potem został poproszony o poprowadzenie programu telewizyjnego. W swojej pracy osiągnął sukcesy i został sławny. Spotkanie bardzo mi się podobało. Też chciałabym mieć takie szczęście…

Weronika Słomkowska

Na koniec spotkania recytowano gościowi wiersz, wręczono medal i kwiaty. Pan Ibisz rozdawał autografy. Mam nadzieję, że będzie więcej takich spotkań.

Ania Zatryb

Nasz gość dawał nam różne rady. Na przykład żeby wybierać najtrudniejsze szkoły, aby być najlepszym w swojej pracy. Ja się nie zgłaszałem. Chciałbym zostać żołnierzem.

Gabryś Cegieła

Moim zdaniem dzięki panu Ibiszowi cała nasza szkoła wie, że trzeba wierzyć w siebie i dążyć do celu, by go osiągnąć.

Karol Kijanowski