Spotkanie z Misjonarzem

25 stycznia 2017

25 stycznia 2017r. odwiedził naszą szkołę Misjonarz – ksiądz Tomasz Łukaszuk. Opowiedział nam o życiu i kulturze na Madagaskarze, gdzie pełni posługę misyjną.

Pokazał nam również zdjęcia, filmy i pamiątki przywiezione z tej pięknej i malowniczej wyspy.

Dzisiaj mieliśmy spotkanie z księdzem Tomkiem, który jest misjonarzem na Madagaskarze. Ksiądz pokazywał różne instrumenty i gadżety. Na Madagaskarze dzieci dostają bułkę, jedną część na początek dnia a drugą na koniec dnia. Bardzo mi się to podobało.

Aleksandra Klank

Było fajnie bo ksiądz Tomek pokazał nam zdjęcia lemura, kameleona i jaszczurki. Również zdjęcia baobabów. Madagaskar wyglądał jak papuga i jak stopa.

Julia Bartosiewicz

Dziś przyszedł do nas misjonarz, który mieszkał na Madagaskarze. Ksiądz opowiadał o dzieciach, które jedzą bagietki tylko dwa razy dziennie w szkole, a w domu nie. Na koniec uczeń z zerówki zapytał czy ksiądz widział króla Juliana. Bardzo mi się podobało kiedy ksiądz ubierał w tradycyjny strój Panią Renatę. Pokazał nam również zdjęcia lemurów i figurkę baobabu.

Zofia Pietrusiewicz