Spotkanie z Misjonarzem

25 stycznia 2017

25 stycznia 2017r. naszą szkołę odwiedził misjonarz ks. Tomasz Łukaszuk. Opowiadał o kulturze Afryki, Ameryki Południowej i Madagaskaru.

25 stycznia do naszej szkoły przyjechał ksiądz misjonarz. Opowiadał nam o Madagaskarze, dzieciach z tego miejsca i o podróży. Ksiądz pomagał i uczył religii. Dzięki niemu ludzie mogli się codziennie spowiadać na dworze. Nasz podróżnik za każdym razem dostawał inny kapelusz. Ksiądz uczył tam także języka francuskiego, a sam nauczył się określać na podstawie cienia która jest godzina. Misjonarz pokazywał ilustracje, na których widać gdzie jest najwięcej ryżu, pieprzu itp. Oglądaliśmy też rzeczy, które były wykonane z drewna np. zabawki, ozdoby, kuferek, szkatułka.

Zagadki i odpowiedzi:

1. Po co są drewniane zabawki? Bo w tych krajach nie jest bogato.

2. Kto to jest misjonarz? To ksiądz, który pomaga innym.

3. Jaki ma cel misjonarz? Misjonarz ma na celu pomagać innym.

4. Jaki kolor mają skórę ludzie którzy mieszkają na Madagaskarze? Mają skórę koloru brązowego.

5. Czy ludzie tam żyjący mogli się wyspowiadać? Tak mogli, najczęściej robili to na dworze. ‘’

Natalia Styńska

W naszej szkole był misjonarz, który przyjechała z misji na Madagaskarze, gdzie było bardzo gorąco. Ksiądz był tam, ponieważ chciał innych uczyć wiary, modlitwy i chciał ich wyspowiadać. Ksiądz misjonarz nauczył się tam, że rano cień jest przed drzewem, gdy jest popołudnie to cień jest wzdłuż drzewa, gdy jest wieczór to cień jest po drugiej stronie drzewa, a gdy jest noc cienia już nie ma.

Ciekawostki:

1. Misjonarz zna też język francuski.

2. Wymieniano się tam starym ryżem na nowy ryż.

3. Misjonarz w każdym miejscu dostawał inny kapelusz.

Marianna Bocheńska

Do naszej szkoły przyjechał ksiądz misjonarz. Opowiadał nam o swojej podróży do Madagaskaru. Pomagał tam ludziom. Przywiózł ze sobą różne ciekawe rzeczy – figurki i instrumenty. Ksiądz pokazywał rośliny, które się tam uprawia. Zobaczyliśmy ciekawą prezentację. Mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych rzeczy o życiu na Madagaskarze. Bardzo przyjemnie było tego wszystkiego wysłuchać.

Daria Jakuszewa