Spotkanie z Panią Jolantą Borowiec.

22 lutego 2013

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być…”. Uczniowie rozmawiali z dyrektorem programu „Polsat Cafe”, panią Jolantą Borowiec. Opowiadała ona o powstawaniu programów telewizyjnych. Dzieci mogły też same sprawdzić się przed kamerą. Na koniec zelektryzowała wszystkich wiadomość o kolejnych spotkaniach z osobami ze świata kultury.

W piątek przyszła do nas pani dyrektor „Polsat Cafe”. Mówiła nam, jak wygląda praca w studio telewizyjnym. Niektórzy udzielali wywiadów przed kamerą. Potem oglądaliśmy to na ekranie telewizora. Ja bym się nie odważył udzielić wywiadu. Pani dawała niektórym nagrody za odwagę. Całe spotkanie bardzo mi się podobało.

Gabryś Cegieła

Dowiedziałem się, że w telewizji pracuje bardzo dużo osób np.: operator filmowy, dziennikarz, operator dźwięku, oświetlenia, kostiumolog, stylista, fryzjer, i inni. Po występach dzieci pan operator pozwolił nam podnieść kamerę. Była całkiem ciężka. Potem pożegnaliśmy się z panią dyrektor. Rozmowa nam się podobała.

Kacper Żołądkowski

Dzięki tej pani wiem, ile pracy, staranności i ludzi potrzeba do nakręcenia jednego programu telewizyjnego. Pan operator nakręcił całą szkołę i oglądaliśmy siebie w telewizorze szkolnym.

Karol Kijanowski