Spotkanie z Panią Prokurator

2 grudnia 2013

Dzisiaj dzieci poznały odpowiedzialną i trudną profesję prokuratora. Pani Mazur zwróciła dzieciom uwagę na niebezpieczeństwa, z jakimi mogą się spotkać przebywając bez opieki dorosłych. Udzieliła też wielu cennych wskazówek, jak zachowywać się w sytuacjach, które z pozoru wydają się codzienne, a mogą okazać się groźne.

W czasie rozpraw prawnicy noszą specjalne uniformy, tak zwane togi. Praca pani prokurator jest ciekawa. Zajmuje się interesującymi, choć trudnymi sprawami. Opowiadała na przykład o tym, że jeden pan zaczął niszczyć komuś maskę samochodu. Była to sytuacja, w której zostało naruszone mienie i musiał wkroczyć prokurator. Spotkanie bardzo mi się podobało.

Anna Zatryb

Pani prokurator opowiadała nam o prawniczych sprawach. Ostrzegała nas przed narkotykami. Ostrzegała, żeby nie ufać obcym. Spotkanie było dla nas pożyteczne.

Kacper Żołądkowski

Praca pani prokurator jest smutna, ponieważ cały czas ma się kontakt z tragedią ludzką, a sprawy, którymi się zajmuje są przygnębiające. Mnie nie podoba się ta praca, bo moje serce by tego nie wytrzymało.

Karol Kijanowski