Spotkanie z pisarką Agnieszką Szczepańską

9 kwietnia 2015

Pani Agnieszka Szczepańska jest autorką książek dla dzieci i dorosłych, a także scenarzystką filmową. Opowiadała o swojej pasji, którą zajmuje się od 9 roku życia, kiedy powstało jej pierwsze opowiadanie. Tematem spotkania był warsztat pisarski, a szczególnie zasady, jakie obowiązują twórców opowiadań kryminalnych. Mówiła też o powstawaniu książki. Zwracała przy tym szczególną uwagę na fakt, że większość swoich utworów napisała we współpracy z ilustratorką Marsiją, co wpłynęło na atrakcyjność książki. Autorka odpowiadała na wiele pytań, co świadczyło o dużym zainteresowaniu tematem.

Pani Agnieszka Szczepańska jest autorką serii książek  „Patka i Pepe”. Opowiada w nich o dziewczynce i chłopcu, którzy rozwiązywali zagadki kryminalne. W opracowaniu jest IV część ich losów. Autorka odpowiadała na pytania uczniów. Dowiedzieliśmy się, z czego jest zrobiona okładka, ile czasu trwa napisanie i wydanie książki itp.

Julia Sosnowska

Spotkanie z gościem szkoły bardzo mi się podobało. Zaciekawiło mnie, skąd autorka bierze pomysły do książek. Na pewno przeczytam serię, którą napisała pani Szczepańska.

Karol Jagielak

Na spotkaniu było bardzo ciekawie, ponieważ dowiedzieliśmy się o tym, jak się pisze książki.

Autorka napisała dużo dobrych książek, ale opowiadała nam głównie o serii „Patka i Pepe”.

Karolina Niewczas

Spotkanie z pisarką było bardzo ciekawe i interesujące.

Karolina Jagielak