SPOTKANIE Z "SZALONYM NAUKOWCEM"

26 listopada 2010

Podczas ciekawych zajęć z "szalonym naukowcem" poznaliśmy z bliska na czym polega praca w laboratorium. Dzięki różnym doświadczeniom odkryliśmy wiele interesujących faktów na temat kwasowości i zasadowości substancji. Była to niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja chemii, a dzięki samodzielnie przeprowadzanym doświadczeniom poczuliśmy się jak prawdziwi naukowcy.

Te zajęcia bardzo mi się podobały, ponieważ mogliśmy wspólnie z panią przeprowadzać doświadczenia. Dużo dowiedziałam się też na temat pracy takiego naukowca, że podczas różnych eksperymentów musi pamiętać o ochronnym ubraniu, okularach i rękawiczkach.

Maja Regulska

Fajnie, że naszą szkołę odwiedziła pani z laboratorium i pokazała kilka doświadczeń. Ale najbardziej podobało mi się, że dostaliśmy zadanie domowe od pani, która prowadziła te zajęcia. Możemy przeprowadzić podobne doświadczenie w domu.

Karol Kijanowski