Spotkanie wigilijne

22 grudnia 2010

Dzisiejszy dzień przepełniony był magią przedświątecznych przygotowań. Nasza szkolna Wigilia poprzedzona była szkolnym spotkaniem świątecznym. Repertuar przygotowany był przez Panie prowadzące muzykę w PSP 114. Najpierw wystąpiły młodsze klasy, każda z nich śpiewała po 2 piosenki, potem kolędowali już wszyscy uczniowie. Następnie odbyły się Wigilie klasowe. My spędziliśmy ten czas wspólnie z naszymi zeszłorocznymi sąsiadami, klasą II. Uczniowie chętnie brali udział w przygotowaniach. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń przystąpiliśmy do kolędowania. Klasa I zaśpiewała także wcześniej przygotowaną "Kolędę o mówiących zwierzętach". Jak przystało na prawdziwy chór, uczniowie wyjęli swoje śpiewniki i śledząc tekst pięknie zaśpiewali pieśń specjalnie dla klasy II. Potem rozpoczęła się Wigilijna wieczerza.

Nie mogłem się doczekać Wigilii! Było super.

Bartek Cegieła

Na stole były same smakołyki, uwielbiam te ciasta.

Bartek Faber

Chętnie pomagam w przygotowaniach, lubię szykować zastawę na stół.\

Łukasz Piętka