W świecie mojej pasji

10 czerwca 2014

Tym razem wystąpił Bartek Wojtasik z klasy 6. Opowiadał o najnowszej historii Polski. Jego pasją jest historia II wojny światowej i udziału w niej Polaków. Wiedzę swoją potwierdził zostając laureatem konkursu kuratoryjnego z tej dziedziny wiedzy. Uczeń swoim hobby zaciekawił większość dzieci. Pytaniom nie było końca.

Bartek opowiadał o wojskach, trochę o rodzajach broni. Wyjaśniał nam też, że dzieci w czasie okupacji miały ważną rolę. Przenosiły listy, pomagały dorosłym, wyręczały ich w niektórych czynnościach. Bartek mówił też o dywizjonie 303 i jego roli w bitwie o Anglię. Potem padło strasznie dużo pytań. Dowiedziałem się bardzo dużo z tego spotkania.

Kacper Żołądkowski

Nasz kolega mówił o tym, że po odzyskaniu niepodległości Polska miała tylko 21 lat na odbudowę państwa. Opisywał życie w czasie niemieckiej okupacji, opowiadał o akcjach sabotażowych i zamachach na zbrodniarzy hitlerowskich.

Olaf Myszka

Zdecydowanej większości osób, w tym również i mnie, prezentacja Bartka bardzo się podobała.

Karol Kijanowski