W świecie mojej pasji...

14 listopada 2018

W świecie mojej pasji”- to cykl spotkań, w których uczniowie mogą przedstawić, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Tym razem uczennica klasy 4 Zosia Pietrusiewicz przygotowała swoją prezentację na temat „ Kabaretu Starszych Panów”. Poznaliśmy nie tylko cudowny repertuar muzyczny, ale i dowiedzieliśmy się sporo o założycielach autorskiego kabaretu. „Piosenka Jest Dobra Na Wszystko” w wykonaniu Zosi bardzo przypadła nam do gustu.

Zosia z klasy 4  była bardzo odważna i przed całą szkołą opowiedziała o swoich zainteresowaniach, dokładnie o „Kabarecie Starszych Panów”. Świetnie sobie poradziła, a jej wystąpienie było interesujące. Bardzo spodobała mi się piosenka z repertuaru kabaretu w jej wykonaniu.

Franek Blacha

Dowiedziałam  się, że „Kabaret Starszych Panów” ma za sobą długą historię. W latach 50 i 60 XX wieku występowały tam takie gwiazdy jak: Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik. Jesteśmy za młodzi by znać te gwiazdy. Piosenki jednak z tamtego okresu  śpiewane są i znane do dziś. Poznaliśmy część na muzyce na przykład „Adios pomidory”.

Liliana Reszuta