W świecie mojej pasji...

19 lutego 2013

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy cykl spotkań „W świecie mojej pasji”, w którym dzieci przedstawią koleżankom, kolegom i nauczycielom swoje talenty i zainteresowania. Jako pierwsza swe osiągnięcia zaprezentowała uczennica klasy szóstej, Basia Szatkowska. Chodzi ona jednocześnie do szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Spotkanie było zatem nie tylko opowiadaniem o zainteresowaniach, lecz również przepełniała je muzyka.

Koleżanka z klasy szóstej, Basia opowiedziała o swoim talencie i jednocześnie pasji do muzyki i grze na fortepianie. Zagrała trzy utwory, w tym dwie piękne etiudy. Mówiła, jak trudno jest grać na instrumentach i ile czasu trzeba poświęcać, żeby nabyć wprawy. Dzięki tym przekazanym przez Basię informacjom wiem, ile wymagałaby czasu i cierpliwości nauka gry na skrzypcach, na których chciałbym grać w przyszłości.

Karol Kijanowski

Basia zagrała na pianinie trzy utwory. Potem opowiadała, że chodzi do szkoły muzycznej aż sześć lat. Mówiła nam też, ile trzeba ćwiczyć na pianinie, żeby dobrze zacząć grać. Spotkanie bardzo mi się podobało i jestem pod wrażeniem, że Basia odważyła się przed całą szkołą opowiadać o swojej pasji. Ja bym nie dał rady ćwiczyć w szkole muzycznej.

Gabriel Cegieła