W świecie mojej pasji...

20 maja 2013

Zbieranie znaczków pocztowych było kiedyś pasją wielu młodych ludzi. Dziś, w dobie komputerowej, odeszło nieco w cień. W naszej szkole są jednak uczniowie, którzy poświęcają temu hobby wiele czasu. Tadek ciekawą opowieścią o swoich znaczkach zaraził zapałem do filatelistyki niejednego ucznia. Być może zbieranie znaczków stanie się znów modne.

Dzisiaj Tadek Witkowski opowiedział o swojej pasji – zbieraniu znaczków pocztowych. Opowiadał, jak doszło do tego, że został filatelistą. Mówił nam o najdroższym i najstarszym znaczku. Spotkanie bardzo mi się podobało.

Ania Zatryb

Dowiedzieliśmy się, ze pierwszy znaczek powstał w Wielkiej Brytanii, a najdroższy znaczek świata wyprodukowano w Szwecji 1885 roku, ponieważ był to jedyny egzemplarz. Tadek lubi różne znaczki, a najbardziej te z kwiatami. Na koniec oglądaliśmy jego kolekcję. To spotkanie było interesujące.

Kacper Żołądkowski

Znaczki trzeba przenosić do klasera za pomocą pęsety, bo mogą się skancerować. Tadek swoją niesamowitą pasją zachęcił mnie do zbierania znaczków.

Karol Kijanowski