Szkolne Mistrzostwa Wiedzy 2013

26 listopada 2013

Kolejna edycja Szkolnych Mistrzostw przyniosła dużo emocji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Na podium stanęli najlepsi, dopingowani przez kolegów. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i atrakcyjne nagrody. Klasa piąta była dumna z sukcesów Wery i Kacpra.

Na początku przeprowadzono pierwszy etap. Przeszli go tylko nieliczni. Tego samego dnia odbyła się druga runda. Pytania były strasznie trudne. Do finału awansowały dwie osoby z naszej klasy. Finał odbył się 26.11. Kacper obronił swój tytuł zwycięzcy i zajął pierwsze miejsce. Dostał teleskop.

Olaf Myszka

W finale były cztery osoby. Był to wielki stres dla nas wszystkich, ale niektórym udało się stanąć na podium. Zajęłam trzecie miejsce, bardzo się z tego cieszę, głównie dlatego, że kibicowała mi moja klasa oraz klasa szósta. Ogromnie im dziękuję. Gdyby nie oni,  nie byłoby mnie na podium.  Bardzo miło wspominam mistrzostwa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też mi się uda.

Weronika Słomkowska

Mnie niestety zdyskwalifikowano, bo podpowiadałem Wandzi Osieckiej. W finale ja, Olaf i Karol dopingowaliśmy Werę i Kacpra, a szósta klasa też zrobiła plakat. Były bardzo atrakcyjne nagrody.

Gabryś Cegieła

Nie denerwowałem się. Wygrałem. Dostałem teleskop marki Leeuwenhoek. Bardzo się cieszyłem.

Kacper Żołądkowski