Szkolne Mistrzostwa Wiedzy 2018

26-27 lutego 2018

Tegoroczne mistrzostwa wiedzy wywołały dużo emocji. Dzieci z niecierpliwością czekały na I etap zmagań. Niestety, eliminacje okazały się trudne. Do finału awansowały trzy osoby: Albert z klasy VI, Ada z II oraz Franciszek z II. Taka była też ostateczna kolejność. Gratulujemy zwycięzcy i finalistom!

Konkurs ten wyróżnia naszą szkołę spośród innych. Odbywa się raz w roku i startują w nim wszyscy uczniowie. Każda z klas ma swoje zestawy pytań przygotowanych przez nauczycieli. W tym roku prawie wszyscy kandydaci odpadli w I lub w II etapie. Mnie też się nie udało. Była to dla mnie dobra zabawa, mimo, że nie dostałem żadnych nagród.

Andrzej Lichacz

Nie przeszedłem do półfinału, ale udało się to Leonowi i Albertowi z naszej klasy. W finale został już tylko Albert i dwie osoby z młodszych klas. Po raz kolejny wygrał oczywiście Albert. Wszyscy trzymali za niego kciuki. Myślę, że to pomaga, zwłaszcza przy takim stresie. Na końcu wszyscy gratulowali Albertowi zwycięstwa.

Maksymilian Grabka

Podczas pierwszego etapu większość mojej klasy odpadła. W tym również ja. Trafiły mi się pytania, na które nie znałem odpowiedzi. Mimo, że przegrałem z kretesem cieszyłem się, że mogłem wziąć udział w takim wydarzeniu.

Jakub Cybulski

Jak co roku, pierwsze miejsce zajął mój kolega Albert, z czego oczywiście się cieszyliśmy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku dopisze mi więcej szczęścia.

Kacper Błażejewicz