Teatr Lalka "Cuda w budzie, czyli Demo Teatru Lalka"

10 lutego 1011

"Cuda w budzie, czyli Demo Teatru Lalka" to widowisko odsłaniające kulisy powstawania spektakli, rodzaj dowcipnego, edukacyjnego vademecum z elementami historii szeroko rozumianego teatru. Twórca widowiska - Wojciech Szelachowski - kieruje do widzów przesłanie: mimo wielu trudów i kłopotów jakich może dostarczyć artystom teatr, jest on nieopisanym cudem tworzenia.

Warto dodać, że spektakl ten otrzymał nagrodę ATEST - Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego - przyznany przez Kapitułę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.

Współczesna wersja Czerwonego kapturka okazała się bardzo zabawna. Cała nasza klasa śmiała się podczas przedstawienia. Nawet przerwa techniczna nie zepsuła nam zabawy. Każda z postaci została zagrana przez aktorów bardzo dobrze, ale mnie najbardziej podobał się aktor grający Wilka. Był bardzo śmieszny. Przedstawienie było bardzo udane. Do szkoły wróciliśmy w dobrych humorach.

Jakub Piasecki

Ogólnie spektakl mi się podobał. Najbardziej podobało mi się przeganianie jednej z postaci ze sceny, która za każdym razem robiła zadziwiające sztuczki i śmieszne miny. Było tam kilka osób, które zachowywały się nie tak jak w bajce np. babcia Czerwonego Kapturka. Nie podobało mi się, kiedy zabroniono robić efekty specjalne - pokazy pirotechniczne. Byłoby ciekawie.

Jagoda Furmańczyk