Teatr Roma

22 marca 2018

22 marca 2018r. uczniowie klas: IV – VII wybrali się do Teatru Roma na przedstawienie pt. ,,Mały Książę’’ w reżyserii Cezarego Domagały.

W czwartek wyszliśmy do Teatru Roma. Spektakl nosił tytuł ,, Mały Książę’’. Bardzo mi się podobało. W przedstawieniu występowały różne postacie, ale według mnie najfajniej zagrano pijaka. Można było się pośmiać i poobserwować dobrą grę aktorską. Oprócz niego występował bankier, lis czy król. Głównym bohaterem był chłopiec. Morał całej opowieści był taki, że dorośli czasami przesadzają i warto do końca życia zachować w sobie pierwiastek małego dziecka.

Daria Jakuszewa

22 marca z klasami: IV, VI i VII poszliśmy do Teatru na przedstawienie pt. ,,Mały Książę’’. Seans trwał łącznie z przerwą 1 godzinę i 30 minut. Ogólnie przedstawienie było bardzo śmieszne. Najbardziej podobała mi się postać lisa. Scena z lisem polegała na tym, że Mały Książę chciał się zaprzyjaźnić i oswoić lisa. Zwierz dokładnie wytłumaczył chłopcu na czym polega oswajanie. Oprócz lisa w przedstawieniu wystąpili jeszcze: bankier, geograf, latarnik, król i lotnik. Aktorzy grający w spektaklu za pomocą tej opowieści przekazali nam, że każdy dorosły był kiedyś dzieckiem i warto nim zostać jak najdłużej. Wtedy będziemy szczęśliwi.

Igor Ziółkowski

Dnia 22.03.2018r. pojechaliśmy do Teatru Roma na spektakl pod tytułem ,,Mały Książę’’. Zbiórka w szkole odbyła się o godzinie 9.00. Potem jechaliśmy tramwajem. Kiedy dotarliśmy na miejsce, poszliśmy do szatni zostawić kurtki, a potem do sali teatralnej. Po kilku minutach od rozpoczęcia spektaklu okazało się, że to spektakl muzyczny. Najpierw pokazał się pilot, który opowiadał o świecie dorosłych. Główną postacią przedstawienia był Mały Książę, który miała dużą wyobraźnię. Według mnie cała opowieść opowiadała o tym, że każdy ma swojego jedynego przyjaciela, o którego warto dbać. W tym przypadku była to róża, która była dla chłopca jedyną na świecie przyjaciółką. Kochał ją i dlatego była jedyną w swoim rodzaju. Mały Książę opowiadał pilotowi o innych planetach które zwiedził. Były to małe planety z ludźmi takimi jak: pijak, król, geograf, bankier i piękniś. Wszyscy dorośli byli jacyś dziwni, ponieważ za bardzo żyli w swoim świecie i nie widzieli wokół innych. Opowieść była bardzo pouczająca i wzruszająca.

Natalia Styńska