Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

1 września 2015

Początek roku szkolnego zawsze połączony jest z emocjami. Tym razem uczniom czwartej klasy dostarczyły ich nie tylko zmiana wychowawcy i toku kształcenia, ale również występ artystów, który wywarł na dzieciach duże wrażenie.

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się artystyczne rozpoczęcie roku szkolnego. Tym razem przed uczniami wystąpił zespół Los Payos. Do zespołu należy pani, która pięknie tańczy flamenco oraz pan, który gra na hiszpańskiej gitarze. Tancerka prezentowała nam, jak poprzez taniec wyrazić swoje emocje takie jak smutek, żal, gniew, radość, miłość i wiele innych…

Jakub Cybulski

Najpierw był taniec z kastanietami, później pani tańczyła z mantonem, czyli chustą do tańca flamenco a następnie z pięknym wachlarzem. Strój do flamenco bardzo mi się podobał. Była to czerwona suknia z czerwonymi falbankami. Instrumenty to gitara z jasnego drewna i kastaniety. Tancerka wystukuje rytm butami, które podbijane są gwoździami, aby wydawały lepsze dźwięki. Występ był wspaniały i bardzo mi się podobał. Po wspaniałym rozpoczęciu rok szkolny zapowiada się znakomicie.

Marika Korytkowska

Występ sprawił, że poczułem się jak w Hiszpanii. Właśnie tam podczas wakacji zobaczyłem po raz pierwszy ten taniec. Podoba mi się rytm flamenco, a tutaj miałem okazję dowiedzieć się czegoś więcej o instrumentach. Zauważyłem, że podczas występu dziewczynom najbardziej podobała się suknia tancerki, natomiast chłopcy patrzyli bardziej na gitarę.

Leonard Reszka

Artyści zaprezentowali trzy utwory. W ostatnim pojawił się gość specjalny – pani Patrycja, która uczy w naszej szkole. Obie tancerki zatańczyły tak samo pięknie. Kończąc moje sprawozdanie powiem, że szkoła nie jest taka zła, jak się wydaje, a przynajmniej nie Szkoła Podstawowa nr 114. Moja Szkoła!

Tosia Szpak

Po koncercie poznaliśmy naszego nowego wychowawcę i nauczyciela matematyki – pana Jerzego, który wytłumaczył nam zasady nauki w klasie czwartej.

Maksymilian Grabka

Cieszę się, że wróciłam do szkoły.

Ania Malicka

Na sam koniec przedstawienia była dla nas niespodzianka. Zatańczyć miała pani Patrycja. Pani Patrycja i ta druga pani zatańczyły dla nas w duecie. Choć byłam na wakacjach w tylu przepięknych miejscach to na rozpoczęciu roku było najfajniej.

Ola Leszkiewicz