Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012

1 września 2011

Czas beztroskich wakacji dobiegł już końca. Pierwszy dzień września ponownie zgromadził nas w szkole, która przez dwa miesiące przechodziła kolorową metamorfozę, by zrobić wszystkim miłą niespodziankę.

Oficjalne rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012 odbyło się o godz. 11:30 w sali teatralnej. Po wystąpieniu Pani Dyrektor, która serdecznie powitała zgromadzonych, wysłuchaliśmy koncertu profesora nadzwyczajnego warszawskiej Akademii Muzycznej - Pana Sławomira Tomasika. Muzyk ten jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Jego gra odznacza się niezwykłą lekkością i poruszającym oddziaływaniem na słuchacza. Wystąpienie to dało nam ekskluzywną możliwość doświadczenia mistrzowskiej prezentacji muzyki poważnej.

Po koncercie wychowawcy poszczególnych klas zaprosili rodziców na zebrania informacyjne. Dzieci w tym czasie miały okazję przywitać się z przyjaciółmi i powspominać minione wakacje.

Dnia 1.09.2011r. o godzinie 11:30 byłem na rozpoczęciu roku. Od Pani Dyrektor dowiedziałem się jakich będę miał nauczycieli. Gdy Pani Dyrektor skończyła swoje wystąpienie, rozpoczął się piękny koncert skrzypka Pana Sławomira Tomasika i jego małżonki, która grała na pianinie. Koncert był niezwykły, ponieważ nigdy nie słyszałem tak pięknej muzyki. Patrzyłem jak pan zręcznie przesuwał smyczkiem po strunach. Po wystąpieniu muzyków i powitaniu Pani Dyrektor zeszliśmy na poczęstunek. Nic nie zjadłem, ponieważ byłem zajęty rozmową z kolegami. Podczas zebrania Pani Małgosia omawiała różne rzeczy związane z nowym rokiem szkolnym. Gdy wychodziłem ze szkoły, podziwiałem naszą piękną szkołę, która będzie mnie nauczała, żebym był mądrym człowiekiem.

Tadeusz Witkowski

1 września rozpoczął się rok szkolny. Najpierw Pani Dyrektor przedstawiła nam naszych nauczycieli. Później mieliśmy zaszczyt posłuchać wybitnego skrzypka Pana Sławomira Tomasika oraz jego żony, która równie pięknie grała na pianinie. Po koncercie Pani Dyrektor zaprosiła nas - wspólnie z klasą V - do naszej odnowionej sali. Nasza Pani Małgosia poczęstowała nas przepysznym ciastem. Później było zebranie, na którym wychowawczyni przedstawiła wiele ciekawych informacji na temat szkoły. Rozpoczęcie bardzo mi się podobało. Mam nadzieję, że za rok będzie podobnie.

Kasia Nawrot

Bardzo oczekiwałem rozpoczęcia roku szkolnego, ponieważ chciałem spotkać się z moimi kolegami oraz zobaczyć moich nowych nauczycieli. 1 września zaczął się bardzo interesująco od przemówienia Pani Dyrektor. Później był koncert Pana Sławomira Tomasika, który grał na skrzypcach oraz jego żony, która grała na pianinie. Potem udaliśmy się z rodzicami na zebranie. Rozpoczęcie roku bardzo mi się podobało.

Michał Wojciechowski

Ogólnie bardzo mi się podobało. Szczególnie piękny był koncert Pana Sławomira Tomasika. Od tej pory zacznie się trudna praca w dążeniu do dobrych ocen na świadectwie.

Piotr Walasek