Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012

1 września 2011

Czas beztroskich wakacji dobiegł już końca. Pierwszy dzień września ponownie zgromadził nas w szkole, która przez dwa miesiące przechodziła kolorową metamorfozę, by zrobić wszystkim miłą niespodziankę.

Oficjalne rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012 odbyło się o godz. 11:30 w sali teatralnej. Po wystąpieniu Pani Dyrektor, która serdecznie powitała zgromadzonych, wysłuchaliśmy koncertu profesora nadzwyczajnego warszawskiej Akademii Muzycznej - Pana Sławomira Tomasika. Muzyk ten jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Jego gra odznacza się niezwykłą lekkością i poruszającym oddziaływaniem na słuchacza. Wystąpienie to dało nam ekskluzywną możliwość doświadczenia mistrzowskiej prezentacji muzyki poważnej.

Po koncercie wychowawcy poszczególnych klas zaprosili rodziców na zebrania informacyjne. Dzieci w tym czasie miały okazję przywitać się z przyjaciółmi i powspominać minione wakacje.

Dnia 1 września 2011r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Wszyscy byli ubrani na galowo. Kiedy już siedzieliśmy na krzesłach, wysłuchaliśmy przemowy Pani Dyrektor i przywitaliśmy się z naszymi nauczycielami. Później rozpoczął się występ słynnego skrzypka i jego żony, która grała na pianinie. Po koncercie Marysia i Adam z kl. VI wręczyli artystom kwiaty z podziękowaniem za występ. Część artystyczna bardzo mi się podobała, choć skrzypek wykonywał skomplikowane i dziwne ruchy. Na koniec wszyscy rodzice poszli na zebranie z nauczycielami, a my udaliśmy się do klasy, by porozmawiać o wakacjach. I tak skończyło się rozpoczęcie roku w mojej szkole.

Wiktoria Gapińska

W czwartek, 1 września 2011r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po długiej przemowie Pani Dyrektor na scenę weszła pianistka i zdolny skrzypek - Pan Sławomir Tomasik, który otrzymał wiele nagród na międzynarodowych konkursach. Ten duet grał fenomenalnie i koncert bardzo mi się podobał. Następnie poszliśmy do swojej klasy, a nasi rodzice zeszli na zebranie w sprawach organizacyjnych. Każdy rodzić dostał plan lekcji. Według mnie rozpoczęcie roku było bardzo ciekawe i w miły sposób wprowadziło nas w atmosferę nowego roku szkolnego.

Jakub Lutczyn

Rozpoczęcie roku bardzo mi się podobało, ponieważ widać było, że podczas koncertu muzycy grali z entuzjazmem i bardzo się starali. Jeśli chodzi o wygląd szkoły to wszystko bardzo się zmieniło. Podłoga ma inny kolor, a wyremontowana stołówka wygląda jak przytulna kawiarnia. Ogólnie rozpoczęcie roku było bardzo dobrze zorganizowane.

Mikołaj Iller

Koncert bardzo mi się podobał. Szczególnie interesujący był sposób, w jaki grał skrzypek. Wykonywał on wiele różnych, trochę dziwnych ruchów. Przyznaję, że muzyka, która była zaprezentowana przez artystów, nie przypadła mi do gustu. Potem wszyscy rodzice poszli na zebrania, a my siedzieliśmy w klasie i rozmawialiśmy o wakacjach.

Basia Szatkowska