Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017

Na tegoroczny koncert inaugurujący rok szkolny złożyły się arie operowe śpiewane przez pana Dariusza Górskiego /bas/ przy akompaniamencie pani Violetty Łabanow – Jastrząb /fortepian/. Szczególny entuzjazm wzbudziła aria Skołuby ze Strasznego Dworu oraz znana dzieciom aria o plotce z opery Cyrulik Sewilski. Po koncercie uczniowie rozeszli się do swoich klas by przywitać się z wychowawcami i kolegami oraz wysłuchać najważniejszych informacji dotyczących nowego roku szkolnego.

Koncert na rozpoczęcie roku szkolnego należał do koncertów kameralnych, ale mimo to bardzo mi się podobał. Zachęcił mnie też do zapoznania się z operą „Straszny Dwór” znanego kompozytora Stanisława Moniuszki. Poza tym wydaje mi się, że na jednej z pozostałych oper kiedyś na pewno byłem, tyle że nie pamiętam tytułu. Mniejsza z tym, koncert był super!

Kacper Błażejewicz

Charakter całego występu był zabawny i ciekawy. Bardzo mi się podobał.

Ania Rybak

Tym razem odwiedziło nas dwoje wspaniałych muzyków: cudowna pianistka Violetta Łobanow  - Jastrząb i znakomity śpiewak Dariusz Górski. Przedstawili nam oni arię Don Basilia z opery „Cyrulik Sewilski”, arię Skołuby ze „Strasznego Dworu” i arię Sarastra z opery „Czarodziejski flet”. Rok szkolny 2017/2018 ogłaszam za otwarty!

Michalina Rychlik

Tak właśnie rozpoczęliśmy naukę. Mam nadzieję, że będzie to udany rok.

Zofia Radzikowska