Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej.

9 listopada 2010

W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Po uroczystej przysiędze każdy "ze świeżo upieczonych" uczniów otrzymał pamiątkowy biret oraz upominek. Następnie pierwszoklasiści występowali jako smerfy w krótkim przedstawieniu. W dalszym ciągu części artystycznej prezentowały się klasy starsze. Dzieci z klasy czwartej grały na fletach, uczniowie klas piątej i szóstej śpiewali. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

...Na początku wszyscy uczniowie klasy pierwszej ślubowali, że będą sumiennie wykonywali swoje obowiązki. Później wszyscy zostali pasowani przez pana dyrektora i dostali tarcze, legitymacje i drobne upominki. Potem miała miejsce część artystyczna... Bardzo podobało mi się przedstawienie pierwszoklasistów. Myślę, że występowanie na scenie było dla nich czymś jeszcze nieznanym. Uważam, że bardzo się starali, aby wszystko wyszło doskonale.
To był wspaniały dzień, rozpoczynający dla tych małych dzieci nowe wyzwania.

Ewelina Rybus

Na początku, po przemówieniu pana dyrektora i pasowaniu na ucznia odbyło się przedstawienie odegrane przez pierwszaków. Tańczyły też dziewczyny z klasy szóstej. Pod koniec starsze klasy śpiewały piosenki. Na koniec poszliśmy na podwieczorek. Było super.

Marysia Sarnacka

Na tę uroczystość przygotowaliśmy kilka piosenek. Cały występ trwał około godziny. Później był poczęstunek. Całe ślubowanie podobało mi się i chyba dobrze śpiewaliśmy.

Adam Grzybowski