Uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

14 listopada 2018

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel. Najpierw wyświetlono fragment filmu Niepodległośća następnie uczniowie przedstawili krótką scenkę aktorską. Było też wspólne śpiewanie historycznych pieśni legionowych i deklamowanie wierszy patriotycznych.

Na początku uroczystości zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie klasa czwarta przedstawiła scenkę związaną z walką o niepodległość. Później śpiewaliśmy pieśni, uczniowie recytowali wiersze. Cały apel był podniosły i bardzo mi się podobał.

Alicja Kuźnicka

Scenka , którą przedstawili uczniowie z klasy czwartej, opierała się na tekstach  z czasów II wojny światowej. Wspólne odśpiewanie hymnu było dla mnie dużym przeżyciem.

Gabriela Pańczyniak

Uroczystość świętowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole była dla nas wszystkich bardzo ważna.

Jan Bocheński