Uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

14 listopada 2018

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel.  Najpierw wyświetlono fragment filmu Niepodległośća następnie uczniowie przedstawili krótką scenkę aktorską. Było też wspólne śpiewanie historycznych pieśni legionowych i deklamowanie wierszy patriotycznych.

Od lat obchodzimy rocznice Święta Niepodległości, a w tym roku minęło równe 100 lat od momentu odzyskania niepodległości i nasza szkoła oczywiście o tym pamięta. W środę zgromadziliśmy się w dużej sali obchodząc to doniosłe święto. Celebrowaliśmy różne dzieła kultury od polskich wierszy po pieśni, które wszyscy znamy od lat. Poczułem, że wszyscy szanujemy nasz kraj i tradycję.

Maksymilian Grabka

Wszyscy byli ubrani na galowo. Wszystko uzupełniały kotyliony w polskich barwach, przyklejone do ubrań. Na uroczystości klasa V recytowała polskie romantyczne wiersze, klasa IV przygotowała przedstawienie. Oczywiście wszyscy zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu.

Zofia Radzikowska

W czasie uroczystości obejrzeliśmy przedstawienie o osobach, które wracały do ojczyzny po odzyskaniu niepodległości, śpiewaliśmy też piosenki z czasów zaborczych.

Anna Malicka

Zaśpiewaliśmy hymn Polski i kilka innych pieśni. Nasza klasa wygrała konkurs na najładniejszą dekorację sali z okazji Jubileuszu Święta Niepodległości. W nagrodę dostaliśmy grę geograficzną.

Antonina Szpak

Apel był ciekawy i przejmujący.

Kacper Błażejewicz