Warsztaty kaligrafii

30 kwietnia 2014

Kaligrafia to dziś już całkiem zapomniana sztuka. Uczniowie korzystający z długopisów, ołówków i komputerów nie zdawali sobie sprawy z tego, że jeszcze nie tak dawno uczono pisania kształtnych liter. Dlatego lekcja kaligrafii w Pałacu w Wilanowie okazała się ciekawym pomysłem. Przy okazji dzieci dowiedziały się dużo o historii pisma.

Na wstępie Pan opowiadał nam o piśmie i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy: czym się różnią pióra, czym różni się pergamin od papieru i papirusu itp. Było to bardzo ciekawie.

Ania Zatryb

Pan, który prowadził zajęcia ubrany był w strój z epoki, o której opowiadał. Potem pisaliśmy piórami na specjalnych kartkach, gdzie były wzory liter. A na koniec Pan napisał każdemu ozdobnym pismem jego imię.

Kacper Żołądkowski

Najbardziej podobało mi się pisanie liter.

Olaf Myszka