WARSZTATY NOWYCH DOŚWIADCZEŃ „ POGROMCY ZMIERZCHU”

16 kwietnia 2019

Klasy II i III wzięły udział w WARSZTATACH NOWYCH DOŚWIADCZEŃ „POGROMCY ZMIERZCHU” w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Podczas warsztatów mieliśmy okazję zobaczyć i doświadczyć jak wygląda życie codzienne osób niewidomych i słabowidzących. Poznaliśmy również różne pomoce szkolne i nowoczesną technologię, która jest wykorzystywana podczas zajęć, jak i w życiu codziennym. Zapoznaliśmy się z alfabetem Braille’a. Dzięki różnym zabawom mogliśmy doświadczyć rzeczywistości, w której na co dzień uczą się i żyją niewidome dzieci. Zdobyte doświadczenia pomogły nam zrozumieć ten specyficzny świat, a także nauczyły nas empatii, większej otwartości oraz tolerancji.

Warsztaty pt. „Pogromcy Zmierzchu” były bardzo ciekawie poprowadzone. Dzięki tym zajęciom mogliśmy się przekonać, jak wygląda życie osób niewidomych. Dzięki różnym doświadczeniom mogliśmy wykorzystać inne zmysły. To było interesujące. Nauczyłam się jak pomagać osobom, które mają problemy ze wzrokiem.

Ada Tołwińska

Pani w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Laskach bardzo miło nas przyjęła. Opowiedziała i pokazała na czym polega jej praca. Wyjaśniła jak wygląda życie codzienne dzieci, jak spędzają wolny czas. Dzięki warsztatom spojrzałam  trochę inaczej na osoby niewidome, z innej perspektywy.

Liliana Reszuta