Warsztaty i spektakl „Cyrulik sewilski” w Operze Kameralnej

11 października 2016

11 października 2016 roku klasa IV wraz z V i VI wybrały się do Opery Kameralnej w Warszawie na spektakl pt. ,,Cyrulik sewilski’’ na podstawie opery Gioacchina Rossiniego.

Przed spektaklem odbyły się warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru. Podczas warsztatów dzieci poznały historię, która potem została śpiewająco przedstawiona przez aktorów w języku włoskim. Uczniowie mogli również porozmawiać z Figarem i zadać mu kilka pytań.

11 października 2016 roku klasa IV, V i VI pojechała do opery. Wyszliśmy ze szkoły ok. 10.40. Najpierw jechaliśmy autobusem, a potem metrem. W końcu dotarliśmy na miejsce.

Zdjęliśmy kurtki, a potem weszliśmy na salę operową. Okazało się, że były tam inne szkoły. Przed rozpoczęciem spektaklu wszystkie szkoły poszły do innej sali. Dowiedzieliśmy się trochę o czym będzie przedstawienie. Potem przedstawienie się zaczęło. Było bardzo fajnie. Spektakl opowiadał o księżniczce, która szukała męża. Po spektaklu dowiedzieliśmy się jak wszystko wygląda za sceną. Nasza wizyta w operze dobiegła końca i tą samą drogą wróciliśmy do szkoły.

Maria Radolińska

11 października 2016 roku pojechaliśmy do Opery Kameralnej. Jechaliśmy autobusem i metrem. Występ był bardzo piękny. Po występie wróciliśmy na obiad i na WF. Nigdy nie jechałam metrem ze szkołą.

Daria Jakuszewa