Warsztaty w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

21 listopada 2017

Tym razem pojechaliśmy do wytwórni filmowej przy ulicy Chełmskiej. Klasy starsze tworzyły projekty kostiumów.  Zajęcie to wymagało puszczenia wodzy fantazji, pobudziło wyobraźnię i wrażliwość artystyczną uczniów.

Młodsi uczniowie mieli warsztaty z charakteryzacji, a starsi kostiumowe. Na początku pani kostiumograf, czyli osoba, która zajmuje się robieniem kostiumów, opowiadała o tym, jak bardzo trudno jest zrobić kostium, który będzie odpowiadał danej epoce. Mówiła o różnych rodzajach tkanin. Potem dała każdemu małego manekina i materiały. Każdy wylosował postać, jaką miał przedstawić. Ja wylosowałem „burzę”. Ubrałem mój model w czarną koronkową sukienkę. Założyłem mu pelerynkę z kapturem, którą sam zrobiłem z kawałka szmatki. Na niej nakleiłem pioruny i powstała mroczna postać burzy. Każdy miał inny temat. Mój brat miał „sztorm” i zrobił poobdzieranego marynarza. Zajęcia bardzo mi się podobały, ponieważ przyjemnie jest zrobić coś samemu.

Witold Lichacz

Najpierw pani scenograf opowiedziała nam trochę o swojej pracy, poznaliśmy kilka ciekawostek z tworzenia filmu. Następnie było zadanie dla nas. Musieliśmy zaprojektować kostium na specjalnych małych manekinach. Stroje miały nawiązywać do hasła, które każdy z nas wylosował, ja wylosowałam ptaka. Na wycieczce bardzo mi się podobało.

Marika Korytkowska

Było ciekawie. Chciałbym więcej takich wycieczek.

Leonard Reszka