Wieczór Artystyczny w Teatrze Rampa - Premiery 2011

14 kwietnia 2011

W dniu 14 kwietnia 2011r. w Teatrze Rampa odbył się wieczór artystyczny - Premiery 2011. Przedstawienie to zostało zorganizowane przez uczniów i nauczycieli PSP nr 114. Program był bardzo bogaty i składał się z dwóch części: część pierwsza - Wokół Wyspiańskiego, Calineczka; część druga - Pan Tygrysek, Ptasie plotki, Pinokio.

Spektakl Wokół Wyspiańskiego został wyreżyserowany przez pana Tomasza Łysiaka i brali w nim udział uczniowie klas III - VI. Była to część bardzo podniosła i patriotyczna, osnuta na utworze Warszawianki i impresji wokoło dramatu Wesele. Jeszcze przed przerwą zobaczyliśmy przedstawienie Calineczka w reżyserii pani Anny Mateckiej, a po przerwie Pan Tygrysek i Ptasie plotki. Dzieci we wspaniałych, kolorowych kostiumach profesjonalnie wcieliły się w swoje role. Na zakończenie obejrzeliśmy spektakl Pinokio, również przygotowany przez panią Anię. Warto dodać, iż spektakl ten został wcześniej nagrodzony na przeglądzie teatralnym Totalnie Teatralnie.

W czwartkowy wieczór mieliśmy przyjemność wystąpić na deskach teatru Rampa. W trakcie spektaklu dzieci przedstawiły fragmenty z wybranych sztuk. Podobała mi się Basia, która odgrywała rolę Pinokia, ponieważ bardzo wczuła się w swoją rolę. Również podobał się występ Jakuba Lutczyna, który potrafił rozbawić publiczność i był bardzo przekonywujący. Cały wieczór artystyczny był bardzo udany i cała praca została doceniona bardzo głośnymi brawami.

Nicole Piórkowska

Byliśmy prawdziwymi aktorami i występowaliśmy na prawdziwej scenie. Widzami były nasze rodziny i przyjaciele. Moja grupa wystawiła fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Wszystkim nam bardzo dobrze udało się odegrać swoje role. Szkoda tylko, że w czasie występów na widowni było ciemno i nie widzieliśmy naszych bliskich. Dla mnie ten występ był dużym przeżyciem i na pewno zapamiętam go do końca życia.

Jagoda Furmańczyk

Sztuka bardzo mi się podobała, a najbardziej przedstawienie Pinokio. Dzieci które brały udział w Pinokiu bardzo wczuwały się w swoje role, jak prawdziwi aktorzy. Było tam trochę humoru, magii i ciekawych piosenek. Również podobało mi się Wesele, ponieważ było pouczające. Brała w nim udział duża grupa uczniów i świetnie wychodziły im tańce na scenie.

Katarzyna Nawrot