Wieczór Teatralny 2012

23 czerwca 2012

Dnia 23 czerwca 2012r. na gościnnej scenie Teatru Rampa odbyło się coroczne, kulturalne święto szkoły. Dzieci ze wszystkich klas zaprezentowały przed liczną publicznością swoje imponujące umiejętności aktorskie. W programie można było odnaleźć wiele ciekawych spektakli dla dzieci, takich jak "Królewna Śnieżka", "Brzydkie Kaczątko" czy "Pchła Szachrajka" - w reżyserii Pani Anny Mateckiej. W drugiej części wieczoru mieliśmy okazję obejrzeć adaptację dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. "Wesele" w reżyserii Pana Tomasza Łysiaka.

W tym miejscu należy wspomnieć o pozostałych współtwórcach tego artystycznego przedsięwzięcia. Nad oprawą plastyczną spektakli czuwał Pan Konrad Lesiak. Wspaniałą ilustrację muzyczną do prezentowanych wystąpień przygotowały Pani Małgorzata Ścibisz i Pani Irina Nawrocka.

Spotkanie to było również świętem szóstoklasistów, którzy w obecności rodziców i najbliższych mieli okazję uroczyście pożegnać się ze swoim wychowawcą, Dyrekcją i nauczycielami.

Uważam, że wszystkie przedstawienia były bardzo udane. Podobały mi się spektakle małych dzieci, które na scenie wypadły wspaniale. Myślę, że sama dobrze grałam. Uroczystość była bardzo miła. Graliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy. Lubię tego typu przedsięwzięcia, bo pozwalają nam na ujawnienie swoich zdolności aktorskich i muzycznych. Żałuję, że wieczór teatralny jest tylko raz w roku.

Olga Grabowska

Wieczór teatralny był bardzo udany i dobrze zorganizowany. Widzowie mieli okazję zobaczyć wiele spektakli w wykonaniu wszystkich uczniów. Na scenie wystąpili więc nie tylko najstarsi, ale również ci najmłodsi, dla których był to emocjonujący debiut na wielkiej scenie prawdziwego teatru. Czekam na przyszły rok i już zastanawiam się nad tym, co pojawi się w nowym repertuarze.

Michał Sztyk-Szymański