Wigilia klasowa

22 grudnia 2010

Dnia 22 grudnia 2010r. klasy IV-VI zebrały się na wspólnej, świątecznej uroczystości wigilijnej. Napełnieni duchem bożonarodzeniowej radości złożyliśmy sobie nawzajem serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. Zanim jednak zasiedliśmy do suto zastawionego stołu, uczestniczyliśmy w ogólnoszkolnym kolędowaniu zorganizowanym w sali teatralnej. Koncert zjednoczył wszystkich uczniów, a łagodne piękno starych, polskich kolęd wyczarowało niezwykły, świąteczny nastrój.

Na świątecznym spotkaniu było bardzo miło. Najpierw podzieliliśmy się opłatkiem, a potem śpiewaliśmy kolędy. Bardzo mi się podobało. Urządziliśmy smaczną ucztę. Obejrzeliśmy też zabawny, świąteczny film. Szkoda, że ostatni raz uczestniczę w takiej uroczystości.

Zosia Koniecko

Bardzo mi się podobało. Była przyjemna atmosfera, której nikt nie chciał zepsuć w tym wyjątkowym dniu. Wszyscy świetnie się bawili śpiewając kolędy i jedząc wcześniej przygotowane smakołyki. Na koniec obejrzeliśmy świąteczny film. Żałuję, że Wigilia jest tylko raz w roku, ale myślę, że to nadaje jej magicznego charakteru.

Maja Stańczuk

Podczas tegorocznej uroczystości było dużo atrakcji. Podobał mi się koncert świąteczny w wykonaniu młodszych klas. Dzieci bardzo ładnie zagrały kolędy na fletach. Szkoda, że za rok nie będę już uczestniczył w takiej Wigilii, bo bardzo mi się podoba jej atmosfera.

Czarek Surma