Wiosenne Premiery Teatralne 2019

4 kwietnia 2019

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w kwietniu odbyły się Wiosenne Premiery Teatralne w Promie Kultury. Podczas tego wydarzenia każda klasa prezentuje swój program artystyczny w postaci ciekawego i oryginalnego przedstawienia. W tym roku klasa 1 wystąpiła w inscenizacji wierszy „Grzebień i szczotka” J .Brzechwy oraz „Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej. Klasa 2 pokazała nam swoją interpretację „Kopciuszka” wg bajki Ch. Perraulta. Klasę 3 mogliśmy obejrzeć w spektaklu pt. „Pożarcie królewny Bluetki” M. Wojtyszko. Kolejne przedstawienie to „Wielka podróż Malinowego Królika” klasy 4 w opracowaniu muzycznym Pani Małgosi Ścibisz. Na zakończenie klasa 5 oczarowała publiczność swoim występem w „A niech to Gęś kopnie” M. Guśniowskiej. Wszystkie przedstawienia były bardzo interesujące, charakteryzowały się dużą dynamiką, świetnie dobranymi dialogami oraz piosenkami. Ciekawe kostiumy i  rekwizyty okazały się dużym atutem Wiosennych Premier Teatralnych.

Podczas Wiosennych Premier Teatralnych występowały klasy 1-5. Moim zdaniem wszystkie występy były ciekawe, niektóre zagrane z humorem. Bardzo lubię te nasze występy. Będę czekać z niecierpliwością na kolejne Premiery Teatralne.

Janek Kuśmierczyk

Zanim odbyły się Premiery Teatralne mieliśmy próbę generalną. Nie mogłam się doczekać występu naszej klasy. Bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam, że moi rodzice wraz z siostrą przyszli na mój występ. Rodzicom bardzo spodobały się przedstawienia zarówno mojej klasy, jak i innych klas. Dla mnie ten dzień był wyjątkowy.

Erika Kiknavelidze