Wizyta w studiu radia WAWA

21 maja 2013

Podczas wizyty w studiu poznaliśmy charakter pracy prezenterów radiowych, zobaczyliśmy, jak wygląda nowocześnie wyposażone studio, do czego służą poszczególne przyrządy, a co najważniejsze, byliśmy świadkami nagrywania audycji muzycznej na żywo oraz prezentacji wiadomości emitowanych na cały kraj. Na koniec mogliśmy nagrać życzenia dzieci z naszej szkoły dla słuchaczy tej rozgłośni. Wychodząc ze studia każdy z nas dostał upominek  - pamiątkę odwiedzenia Radia Wawa.

Zwiedzanie zaczęliśmy od sali, w której nagrywane są spotkania i wywiady z  zaproszonymi gośćmi. Potem poszliśmy do sali, gdzie widzieliśmy część programu nagrywaną na żywo. Następnie udaliśmy się do studia Radia Eska. Tam dowiedzieliśmy się ciekawostek o sprzęcie oraz o układaniu list piosenek do emitowania. Pod koniec byliśmy w miejscu, gdzie układa się playlisty i przygotowuje program. Tam zrobiliśmy sobie zdjęcie i otrzymaliśmy prezenty – „smycze” na szyję i długopisy.

Weronika Słomkowska

Najpierw byliśmy w pokoju nagrania i Bartek nagrał swój tekst. Potem pan pokazywał nam, jak montować dźwięk. Obejrzeliśmy studia Radia Wawa i Eska. Widzieliśmy dużo pracowników i nagraliśmy pozdrowienia od naszej szkoły. A na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie i dostaliśmy „smycz” oraz długopis. Wychodząc oglądaliśmy auto Kuby Wojewódzkiego. Wycieczka była interesująca.

Kacper Żołądkowski

Wycieczka szczególnie mi się podobała, bo mogłam zobaczyć, jak pracują dziennikarze.

Ania Zatryb

Zobaczyliśmy miejsce, gdzie nagrywa się muzykę, przeprowadza wywiady i miejsce, gdzie pan Tomasz Łysiak robi „telewkręty”. W studiu zobaczyliśmy, jak wyglądają ludzie, których słyszymy w radiu. Przekonaliśmy się, jaki to stres nagrać swój głos, aby niemal cały świat mógł nas usłyszeć.

Karol Kijanowski