Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik.

7 grudnia 2012

Aby poszerzyć zainteresowania naszych uczniów o zdobycze współczesnej cywilizacji wynikające z nauk matematyczno-przyrodniczych co jakiś czas wybieramy się z nimi do Centrum Nauki Kopernik. Tak było i tym razem. Interaktywne ekspozycje tłumaczą wiele zjawisk przyrodniczych i rozbudzają ciekawość dzieci.

7.12.2012 roku pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To miejsce było niesamowite, ponieważ atrakcje, jakie tam były, to połączenie nauki i zabawy, dzięki czemu osoby, które odwiedzają Centrum uczą się poprzez zabawę... Najbardziej podobało mi się, jak z moim przyjacielem Olafem graliśmy w grę o lataniu statkiem kosmicznym i niszczeniu śmieci w kosmosie. Tak zafascynowaliśmy się tymi atrakcjami, że zapomnieliśmy o zbiórce i musieliśmy szybko biec, by zdążyć na czas.

Karol Kijanowski

Gdy dojechaliśmy, zdążyliśmy na muzyczną wystawę. Słuchaliśmy tam różnych dziwnych dźwięków. Później poszliśmy na pierwsze piętro i widziałem różne rzeczy. Najbardziej podobała mi się gra w kosmiczne śmieci. Następnie poszliśmy do kawiarni, gdzie mieliśmy przerwę na posiłek. Wycieczka bardzo mi się podobała, była ciekawa.

Kacper Żołądkowski

Jest to bardzo ciekawe miejsce. Jest tam wiele interesujących stanowisk i przyrządów, jak na przykład kuleczki woli, magnesy, wirujące tornada, pokaz trzęsienia ziemi, doświadczenia z prądem elektrycznym, magnesami i wiele innych ekscytujących rzeczy. Uwielbiam tam chodzić sam, ale z klasą było jeszcze ciekawiej. Najbardziej podobały mi się kuleczki woli, nie podobało mi się natomiast kolczaste łoże.

Olaf Myszka