Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

18 września 2014

Dnia 18 września uczniowie klasy II wraz z kolegami i koleżankami z klasy I wybrali się do Muzeum Etnograficznego w Warszawie na lekcję pt. „Drewno – super tworzywo”.

Podczas zajęć wszyscy mieli okazję zaobserwować jak zmieniał się sposób wykorzystania drewna od czasów naszych prapradziadków do chwili obecnej. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje papier, oraz jak samodzielnie wykonać origami. Dzieci z zainteresowaniem oglądały dawne i współczesne przedmioty stworzone z drewna, zgadywały do czego służą poszczególne narzędzia, oraz jak wykorzystać wszystkie części drzewa.

Podobała mi się lekcja, a najbardziej przyrządy z drewna do pieczenia chleba i ubijania masła.

Jas Ostapiuk

Było bardzo ciekawie, na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy Muzeum Etnograficzne.

Magda Zalewska