Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

7 listopada 2013

Byliśmy dzisiaj na bardzo ciekawej  lekcji muzealnej pt. "Kaligrafia, alfabety, pisma Dalekiego Wschodu w Państwowym Muzeum Etnograficznym; Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka.

Uczniowie poznali sztukę pisania alfabetu hebrajskiego, arabskiego i dewanagari.

Nauczyli się rozróżniać litery od znaków. Dowiedzieli się co musza zrobić ich rówieśnicy w innych częściach świata, żeby opanować trudną sztukę pisania i czytania.

Dzieci obejrzały prezentację, wykonywały zadania edukacyjne, kaligrafowały chińskie i japońskie znaki oraz grały w izraelską grę.

Najbardziej podobało mi się jak pani opowiadała o alfabecie arabskim i pokazywała nam zdjęcia. Podobało mi się również kiedy mogliśmy dotykać lampy Alladyna i misy z pięknymi wzorami. Świetne było malowanie znaków. Cała wycieczka była bardzo ciekawa.

Helena Wilimska

W muzeum widziałam piękną arabską kaligrafię, grałam w Dreidla – tradycyjną grę żydowską, uczyłam się pisać po japońsku wyrazy takie jak: człowiek, dziecko, drzewo, Chiny, Japonia. Najbardziej podobało mi się malowanie japońskich wyrazów i liter.

Kinga  Milaniuk

Na wycieczce do Muzeum Etnograficznego najbardziej podobała mi się gra, w którą graliśmy o nazwie Dreidel.  Jedyną rzeczą, która nie podobała mię na wycieczce to bardzo drogie pamiątki.

Karolina Niewczas