Wycieczka do Wytwórni Filmowej

21 listopada 2017

21 Listopada uczniowie klas: IV, V, VI i VII wybrali się do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, gdzie przenieśli się w świat filmu. Uczniowie mogli zobaczyć jak ,,od kuchni’’ wygląda przygotowywanie aktora na plan filmowy.

Rano wyjechaliśmy do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych.  Klasa IV i V poszły na charakteryzację, a VI i VII na kostiumy.

Na początku spotkania Pani profesjonalnie pomalowała Tomka z klasy IV, który zgłosił się na ochotnika. Założyła mu wąsy, brodę i perukę. Wtedy wyglądał jak stary dziadek. Potem dobraliśmy się w pary i nawzajem się malowaliśmy. Moją partnerką była Marysia. Kiedy mnie pomalowała to wyglądałam jak nie ja, tylko jakaś starsza kobieta. Następnie zaczęłam ścierać makijaż i po kilku minutach moja twarz wróciła do normy. Było bardzo fajnie, a przede wszystkim było dużo zabawy i śmiechu. Nidy nie zapomnę tego dnia i polecam innym dzieciom, żeby wybrały się na takie warsztaty.

Marta Zaremba

W deszczowy dzień pojechaliśmy autokarem do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Najpierw mieliśmy wolny czas i mogliśmy coś sobie kupić. Na początku spotkania Pani pokazywała nam zdjęcia aktorów z pomalowanymi twarzami i doklejanymi brodami, wąsami i perukami. Najpierw Pani wzięła mojego kolegę Tomka. Pomalowała mu twarz robiąc mu zmarszczki i założyła mu perukę, brodę i wąsy. Następnie dostaliśmy farby, dobraliśmy się w grupy i mieliśmy się nawzajem się pomalować. Razem z Karolem i Aleksandrem malowaliśmy sobie ręce i twarze. Każdy miał na to 20 minut. Karol namalował mi sine oczy i wargi. Bardzo mi się podobał mój makijaż. Pochwaliłam kolegę i powiedziałem, że jest artystą. Ja zrobiłam z niego robota. Pani pochwaliła naszą pracę. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Bardzo trudno się ścierało nasze makijaże, ale było warto.

Karol Reszuta