Wyjście do kina na Legiony

27 września 2019

Na dzień przed wyjściem na seans filmowy w szkole odbyło się spotkanie ze współscenarzystą Tomaszem Łysiakiem, które przygotowało uczniów do udziału w projekcji. Film jest przypomnieniem historycznych chwil związanych z działaniami polskiego wojska walczącego  jeszcze w ramach Cesarstwa Austro-Węgierskiego z oddziałami armii carskiej. Ukazano patriotyczne postawy ułanów, którzy ojczyznę i honor cenili bardziej niż życie. Mimo niektórych dość drastycznych scen, film bardzo podobał się dzieciom.

Scenariusz do tego filmu napisał nasz były nauczyciel teatru pan Tomasz Łysiak, z którym w czwartek mieliśmy spotkanie.  Rozmawialiśmy, pan tłumaczył nam o czym jest ten film i jak został nakręcony.  Sam obraz wydawał mi się podzielony na dwie części. W pierwszej relacje między bohaterami przedstawione były ciekawie, w drugiej wątki zostały jakby trochę skrócone.  Cała historia była całkiem interesująca, jednak najlepsze były efekty specjalne, w tym wybuchy.

Anna Malicka

Nie lubię oglądać filmów, szczególnie historycznych. Ale ten mi się podobał. Myślę, że powinniśmy częściej wychodzić do kina.

Andrzej Lichacz

Film podobał mi się. Dobrze nakręcone były sceny batalistyczne, z wybuchami.  Sama akcja w pierwszej połowie filmu toczyła się dość szybko jednak potem trochę się załamała. Ale i tak przyjemnie było film obejrzeć do końca. Nasze wyjście wspominam miło, chciałbym w przyszłości częściej wychodzić na wycieczki.

Witold Lichacz