Wyjście do Sejmu

19 września 2017

19 września uczniowie klas V, VI i VII wybrali się do Sejmu. W trakcie wycieczki dzieci zobaczyły co mieści się w każdym z budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zwiedziły Salę Posiedzeń Sejmu, holl główny oraz Korytarz Marszałkowski.

Wycieczka do Sejmu była bardzo ciekawa. Na początku Pani opowiadała nam co mieści się w każdym budynku należącym do Sejmu. Następnie poszliśmy do miejsca, w którym politycy rozpatrują i głosują na temat różnych spraw ważnych dla Polski. Na koniec zobaczyliśmy schody, które są bardzo sławne, ponieważ na ich tle filmowani są politycy. Widziałam kilka twarzy znanych mi z telewizji. To była super wycieczka!

Magdalena Zalewska

19.09.2017r. poszliśmy do Sejmu. Żeby wejść do środka byliśmy sprawdzani tak jak na lotnisku. Bezpieczeństwo jest tutaj bardzo ważne. Oprowadzała nas Pani, która była bardzo miła. Najpierw zobaczyliśmy makietę budynków należących do Sejmu. Potem poszliśmy na Salę obrad, gdzie mieściła się flaga Polski oraz godło – Orła Białego. Na końcu zwiedziliśmy korytarz, gdzie byli filmowani politycy, którzy wypowiadali się na różne tematy. Może i my będziemy w telewizjiJ Po zwiedzaniu Sejmu poszliśmy na spacer do parku, a potem wróciliśmy do szkoły.

Marta Zaremba

We wtorek 19.09.2017r. pojechaliśmy autobusem do Sejmu. Na miejscu okazało się, że musimy zaczekać. Poszliśmy w stronę domków, które stanowiły schronienie w czasie II wojny światowej. Po powrocie do Sejmu weszliśmy do budynku dla zwiedzających. Byliśmy poddani kontroli, tak jak na lotnisku. Trzeba było dać plecak do zeskanowania oraz odłożyć do koszyczka rzeczy, które się miało w kieszeni. W środku znajdowała się automat do pamiątkowych monet i szatnia. W szatni zostawiliśmy kurtki i kamizelki, a następnie poszliśmy na zbiórkę do Pani przewodniczki. Na początku zeszliśmy na dół, gdzie znajdowała się makieta Sejmu. Pani powiedziała nam, że jesteśmy na łączniku pod ulicą. Na makiecie zobaczyliśmy budynek, gdzie było ustalane prawo Polski. Dalej poszliśmy do Sali Posiedzeń Sejmu. Pani przewodnik tłumaczył nam, że tutaj spotykają się posłowie różnych grup: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Kukiz15, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na korytarzu widzieliśmy jak filowani są politycy różnych partii. Po zwiedzaniu Sejmu mieliśmy czas wolny na spacery w pobliskim parku. Następnie wróciliśmy do szkoły na lekcje. Wycieczka do Sejmu była bardzo udana.

Igor Ziółkowski